JAK TO FUNGUJE

Získejte dvojí výnos
z nemovitostí bez starostí

Díky dlouhodobě rostoucím cenám nemovitostí zhodnotíte svůj vklad. Nemovitost navíc pronajímáme za tržní cenu, vyděláváte tedy i na pronájmu. Dle typu lokality se může jednat o zhodnocení 8 % ročně i více.

JAK TO FUNGUJE

Získejte dvojí výnos
z nemovitostí bez starostí

Díky dlouhodobě rostoucím cenám nemovitostí zhodnotíte svůj vklad. Nemovitost navíc pronajímáme za tržní cenu, vyděláváte tedy i na pronájmu. Dle typu lokality se může jednat o zhodnocení 8 % ročně i více.

Třemi kroky k atraktivní investici

1/ 
Vytvořte si a ověřte svůj účet zdarma

Jednoduše se zaregistrujte a ověřte svůj účet. Trvá to jen pár minut. Investovat může každý, kdo projde ověřením identity.

2/ 
Vyberte si atraktivní nemovitost

Prozkoumejte nabídku nemovitostí, vyberte si tu, která vás zaujme a snadno investujte. Nemovitosti jsou ověřené a vybírají je naši experti z oboru realit.

3/ 
Vydělávejte bez zbytečných starostí

Postaráme se o papírování, provoz i prodej. O nárůstu investice a příjmech vás budeme průběžně informovat. Nebudete řešit žádné starosti a náklady spojené se správou nemovitosti, s pronájmy nebo třeba s úklidem.

Jak vybíráme  nemovitosti

Udržitelné výnosy

Na Investbay neslibujeme nesplnitelné. Výnosy počítáme konzervativně tak, aby odpovídaly tržní realitě. Když z projektu cítíme vysoké riziko, raději dáme přednost jinému. Děláme všechno pro to, aby vaše peníze bezpečně vydělávaly.

Aktraktivní zhodnocení

Zároveň hledáme projekty s co nejvyšším zhodnocením. Ideálně turisticky lákavá a zavedená místa s omezenou výstavbou, kde je vysoký potenciál růstu nájmů i cen nemovitostí. Při výběru se držíme sady osvědčených kritérií, která vychází z dlouholetých zkušeností na trhu.

Minimalizace rizik

Vybíráme si pouze projekty, které už stojí a ke kterým máme dostatek dat k posouzení jejich výnosnosti. Informace si ověřujeme díky síti kontaktů v realitním sektoru. Ke každému projektu vytváříme komplexní finanční model a všechny důležité informace s vámi sdílíme.

Zkušenosti z oboru

Náš realitní expert Andrew Thompson je členem britského Královského institutu autorizovaných odhadců a na nemovitostním trhu se pohybuje přes 27 let. Zároveň v Investbay sledujeme aktuální trendy a reagujeme na trendy realitního trhu v Evropě i ve světě.

BEZPEČNOST

Několikanásobné zabezpečení
a maximální jistota pro vás

Důkladný výběr nemovitostí

Od počátku klademé důraz na důkladný výběr nemovitostí, které nabízíme k investici. Při tomto procesu využíváme jak dlouhodobé zkušenosti zakladatelů InvestBay, tak i místní partnery se specializací na danou lokalitu. Zkoumáme celou řadu faktorů, které rozhodují o celkové atraktivitě dané nemovitosti a vybíráme pro vás pouze ty nejlepší.

Transakce přes přísně regulované partnery

Finanční prostředky jsou uloženy na účtu Payoutu do naplnění 100 % investice. Poté většina peněz putuje do advokátní úschovny pro zápis InvestBay jako vlastníka v katastru nemovitostí. Další část peněz putuje na vybavení nemovitosti tak, abychom ji mohli začít ihned pronajímat a generovat pro vás dvojí výnos.

Zápis v katastru a zástavní agent

Vaše investice je zajištěná zápisem v katastru a výhodou je, že fungování a výnosnost investice do nemovitosti je zcela oddělena od fungování InvestBay jako firmy. Roli zástavního agenta pro zajištění podílů vykonává renomovaná právní kancelář HKDW HOLASEK s.r.o.

Platební proces

Jak probíhá platba
a následný pohyb financí

Finanční prostředky jsou uloženy na účtu Payoutu do naplnění 100 % investice. Poté většina peněz putuje do advokátní úschovny pro zápis InvestBay jako vlastníka v katastru nemovitostí.  Část peněz jde na účet InvestBay a je určena pro vybavení nemovitosti za účelem pronájmu. Po zápisu v katastru jsou peníze převedeny na účet prodejce nemovitosti a zároveň je zaznamenána zástavní smlouva ve prospěch agenta pro zajištění investorů.

Bezpečná transakce

Platba v českých korunách

Snadná platba QR kódem

Rychle potvrzená platba

Platební proces

Jak probíhá platba
a následný pohyb financí

Finanční prostředky jsou uloženy na účtu Payoutu do naplnění 100 % investice. Poté většina peněz putuje do advokátní úschovny pro zápis InvestBay jako vlastníka v katastru nemovitostí.  Část peněz jde na účet InvestBay a je určena pro vybavení nemovitosti za účelem pronájmu.

Po zápisu v katastru jsou peníze převedeny na účet prodejce nemovitosti a zároveň je zaznamenána zástavní smlouva ve prospěch agenta pro zajištění investorů.

Bezpečná transakce

Platba v českých korunách

Snadná platba QR kódem

Rychle potvrzená platba

POROVNÁNÍ S DALŠÍMI INVESTICEMI

Proč investovat
do nemovitostí s InvestBay

Crowd-OWNING Mikroinvestice do vlastnění nemovitostí

Investbay spojuje to nejlepší z crowd-fundingu a vlastnictví fyzické nemovitosti: jistotu vlastnictví s možností investovat po malých částkách

Vlastnictví fyzické nemovitosti

Dříve jasná volba do investorského portfolia, která ale přináší řadu starostí - s provozem, s velikostí jednorázové investice, s diverzifikací apod.

Crowd-FUNDING Mikroinvestice do úvěrů zajištěných nemovitostmi

Dobrá volba pro pasivní investory, kteří si však uvědomují vyšší míru rizika spojenou s dluhovým financováním přes crowd-funding.

Možnost mikroinvestic ano ne ano
Návratnost 5+ let 10+ let 5+ let
Roční zhodnocení 5% a více 5% a více 5-10 %
Ochrana před hyperinflací ano ano některé
Výše rizika nízká střední střední
Likvidita střední nízká střední
Možnost využívání nemovitosti k rekreaci ano ano ne
Rozhodování o provozu nemovitosti ano ano ne

NOVÝ INVESTIČNÍ TREND

Crowd-owning


Ve zkratce – spoluvlastnění. Společně s dalšími (mikro)investory vlastníte nemovitost, která vám přináší výnos. Výnos je pak dělen přesně podle velikosti investice. Nemusíte tak vynaložit miliony, abyste mohli investovat do atraktivních nemovitostí.

Nový investiční trend

Crowd-owning


Ve zkratce – spoluvlastnění. Společně s dalšími (mikro)investory vlastníte nemovitost, která vám přináší výnos. Výnos je pak dělen přesně podle velikosti investice. Nemusíte tak vynaložit miliony, abyste mohli investovat do atraktivních nemovitostí.

Odpovědi na časté otázky

Jakým způsobem probíhá platba za investici do nemovitosti?

Platba za investici do nemovitosti je podobná nákupu v e-shopu. Po schválení objednávky platíte na náš určený bankovní účet. Investovat lze v českých korunách. Po přijetí platby je vaše investice potvrzena.

Jaký je proces zabezpečení mé investice?

Pro maximální zabezpečení vaší investice využíváme agenta pro zajištění, který působí jako spojka mezi vámi, námi a investovanou nemovitostí. Samotná nemovitost je zaznamenána v katastru na nás, InvestBay, s právem zástavního práva pro agenta pro zajištění.

Jakým způsobem mohu vyjádřit svůj názor na klíčová rozhodnutí o nemovitosti?

Naším inovativním prvkem je hlasování, které umožňuje investorům vyjádřit svůj názor na důležitá rozhodnutí týkající se jejich investice. Hlasování probíhá digitálně a jsou včas informováni o každém hlasování.

Co je to tokenizace a jak funguje?

Tokenizace je revoluční přístup k investování do nemovitostí. Funguje tak, že nabízíme tokeny spojené s vlastnictvím určitého podílu v nemovitosti. Tato myšlenka se v evropském prostoru objevuje několik let a náš model jí dává reálný rozměr.

Jakým způsobem se staráte o provoz, pronájem a prodej nemovitosti?

Zajišťujeme kompletní péči o provoz, pronájem i prodej nemovitosti. To zahrnuje veškeré administrativní a provozní aspekty. Průběžně vás informujeme o nárůstu ceny nemovitosti a v případě nutnosti vás zapojíme do hlasování o klíčových rozhodnutích.

Jaké si InvestBay účtuje poplatky?

Poplatky jsou na začatku spojené s pořízením nemovitosti, právním servisem spojeným s akvizicí a vybavením nemovitosti. Jejich výše se liší vždy dle konkretní nemovitosti a země, kde se nachází, a jsou již započítány do celkové částky k investování. Jejich přesnou výši najdete v informačním prospektu, který je k dané nemovitosti zveřejněn, typicky je jedná o rozpětí 0 % - 5 %. Dále je učtován poplatek v průběhu správy nemovitosti, standardně se jedná o 1 % ročně. Přesnou výši pro danou nemovitost také najdete v informačním prospektu.  

Může být nemovitost nezainvestována?

Ano, i to se může stát. V takovém případě vám veškeré finanční prostředky investované do konkrétní nemovitosti zašleme zpět.

ZJISTĚTE PODROBNOSTI

InvestBay – investování jednoduše, smysluplně a s důvěrou

Vlastněte nemovitost bez zbytečných starostí


Investoři do nemovitostí čelí problémům ve čtyřech fázích investice - průzkum, akvizice, provoz a prodej. Zejména provoz, zvláště u krátkodobých pronájmů, a prodej vyžadují odbornost. Investování přes InvestBay tyto náročné aspekty zjednodušuje a umožňuje profesionální přístup k investování do nemovitostí.

Nemovitosti jako standardní výbava investičního porfolia


Investice do nemovitosti jsou dlouhodobě jedním z růstově nejstálejších a nejvýnosnějších aktiv, proto je mnoho investorů považuje za “standardní výbavu” svého investičního portfolia. Jsou atraktivní jak díky dlouhodobému růstu své hodnoty, tak i stabilním příjmům z pronájmu. Umožňují diverzifikaci portfolia a 
napomáhají ochraně před inflací a zdražováním.

Rozhodování a hlasování o nemovitosti 


Mezi zajímavé inovace v oblasti podílového vlastnictví patří hlasování. Každý investor tak může vyjádřit svou vůli v důležitých oblastech ve vztahu ke své investici. Takové hlasování má samozřejmě svá pravidla a může se příležitost od příležitosti lišit. Vše probíhá digitálně a o hlasování se investor dozví s předstihem. Hlasování  samotné je pak nastaveno tak, aby se vždy dalo přijmout odpovědné rozhodnutí.

Tokenizace: Revoluční způsob investování do nemovitostí


InvestBay funguje na principu nabízení tokenů, které jsou nepřímo spojeny s vlastnictvím určitého podílu na dané nemovitosti. O “tokenizaci” takových podílů se v evropském prostoru mluví nejméně 10 let a InvestBay není v tomto případě první platformou, která se tento model používá.

Investujte do atraktivní nemovitosti, která přinese ještě atraktivnější příjmy

Zhodnoťte svou investici díky crowd-owningu. Snadno a bezpečně díky InvestBay.