Exclusive Green Resort Zelena Punta

Otevřená Chorvatsko

Apartmán v unikátním resortu
Resort Zelena Punta těží z masivního turistického růstu v Chorvatsku, který v roce 2022 dosáhl cca 50 % a nyní atakuje historická maxima při průměrné sezónní obsazenosti 90-100 %. Plážový areál nemá v lokalitě výraznější konkurenci, je snadno dostupný ze Zadaru a zaměřuje se na všechny generace, takže slibuje vysokou návratnost. V rámci investice vám nabízíme jeden z jeho nově zrekonstruovaných apartmánů.

Proč projektu věříme

  • Krátce po rekonstrukci
  • 50 metrů od pláže
  • Pro všechny generace 
  • Zkušený provozovatel
  • Skvělá infrastruktura
  • Turistický boom

Hlavní čísla

  • 15% očekávaný roční růst výnosu z nájmu
  • 15% očekávaný růst hodnoty nemovitosti
  • 75% růst cen nemovitostí v Chorvatsku za 8 let
  • 12% růst pobytů obyvatel USA v Chorvatsku

"ZELENÁ" INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOST

Objekt je součástí exkluzivního, plně spravovaného, ekologického resortu, který se nachází v krásném přírodním prostředí jen pár kroků od pláže na ostrově Ugljan, několik kilometrů od Zadaru na chorvatském pobřeží (pouhých 30 minut trajektem). 

Resort prochází rozsáhlejší přestavbou včetně kompletní rekonstrukce apartmánových budov. V současné době se zde nacházejí čtyři dvoupodlažní apartmánové budovy, které byly zrekonstruovány a dokončeny v létě 2023 a zahrnují 34 apartmánů a restauraci a bar Skakaona beach-club. 

V současné době probíhají další práce na dokončení rekonstrukce zbývajících tří apartmánových budov - Oleander (podzim 2023), Lovor a Levanda (léto 2024) s celkem dalšími 36 apartmány a plánuje se výstavba zcela nového plážového klubu, luxusních vil a bungalovů střední třídy.

Všechny apartmánové domy se nacházejí ve vzdálenosti 30-150 m od pláže.

Předmětnou nemovitostí je apartmán 2.3, jižně orientovaný apartmán s přímým výhledem na moře, který se nachází v 1. patře dvoupodlažní budovy "Palma".

Rozsáhlá rekonstrukce bytových domů zahrnuje nové střechy, izolace, okna a dveře a vkusně navržené a zcela nové interiéry včetně plně vybavených kuchyní, koupelen, ložnic a obývacích pokojů. Kromě toho byla vyměněna veškerá technická infrastruktura včetně elektřiny, internetu, sanitárních prostor, vzduchotechniky a vodovodu/kanalizace.

Širší nemovitost je určena pro všechny generace. Výjimečná gastronomie, vodní atrakce, nový sportovní areál, nový plážový klub a dětská hřiště, to vše tvoří nedílnou součást tohoto jedinečného resortu. 

Celý resort, včetně předmětné nemovitosti, je plně spravován zkušeným provozovatelem hotelů a resortů, společností Premium Star Hotels. Kromě Zelené Punty provozuje také několik exkluzivních čtyřhvězdičkových hotelů a resortů, včetně resortu Salamandra a hotelu Sliezsky Dom na Slovensku a hotelu Trakoscan v Chorvatsku.

Resort je od začátku října do konce května uzavřen. Roční období jsou definována ve smlouvě o pronájmu následovně:

Hlavní sezóna - od 1. července do 31. srpna

Vedlejší sezóna - od 1. června do 30. června a od 1. září do 30. září.

Mimo sezónu - od 1. října do 31. května

Dokončujeme také jednání s provozovatelem o tom, že všichni držitelé žetonů Investbay pro apartmán budou moci navštěvovat středisko celoročně (nikoli pouze v hlavní sezóně od června do září). 

Kromě toho současně jednáme s provozovatelem o tom, že v některých případech (předpokládá se, že budou omezeny na celkem tři týdny v sezóně) budou mít držitelé tokenů, kteří si rezervují pobyt v hlavní sezóně, také možnost využít obdobných slev poskytovaných standardním majitelům na řadu služeb, včetně např. 15% slev na gastronomii a ve vybraných termínech, volného vstupu na dětské programy, hlídání dětí a využívání sportovních zařízení (padelové kurty, víceúčelové hřiště, volejbal, fotbal, minigolf, vstup do mořského aquaparku a všeobecné sportovní vybavení). Kromě toho platí 50% slevy na pronájem sportovního vybavení včetně vodních skútrů, elektrokol, šlapadel, kánoí a dalšího vybavení a skupinových cvičení.

Lokalita 

Letovisko Zelena Punta je velmi dobře dostupné, ale od konkurenčních lokalit a lokalit "masové turistiky" na pobřeží Jaderského moře se odlišuje jako zelené letovisko nacházející se v sousedství oblastí s významnými přírodními krásami. Očekává se, že ekoturistika bude jedním z nejrychleji rostoucích segmentů na trhu s očekávaným růstem CAGR téměř 15 % ročně (Statista, 2023). Spolu s důrazem, který resort klade na gastronomii, hudební zážitky a sportovní aktivity, využili developeři této příležitosti k tomu, aby resort navrhli a rozvíjeli s pocitem soukromí a exkluzivity, který je podpořen skutečnou péčí a respektem k životnímu prostředí.  

Developeři se tak snažili "zajistit budoucí hodnotu" investice, protože resort oslovuje stále větší trh náročnějších a ekologicky uvědomělejších cestovatelů. 

V rámci svého závazku k udržitelnému cestovnímu ruchu, který má být jedním z nejrychleji rostoucích segmentů trhu cestovního ruchu, bude resort provozovat pouze elektrokola, elektroskútry a solární osvětlení. Spalovací motory nebudou povoleny s výjimkou např. příjezdů/odjezdů vlastních automobilů hostů a záchranných/podobných vozidel. 

Resort se rovněž zavazuje k co největší recyklaci ve snaze minimalizovat uhlíkovou stopu resortu.

Včasný nákup

Resort, ačkoli je již zaveden a funguje, je stále v rané fázi svého vývoje. 

V současné době (srpen 2023) je 14 z počátečních 34 apartmánů zarezervováno nebo prodáno a v dalších fázích bude k dispozici dalších 36 apartmánů. Včasným investorům se proto nabízí jedinečná příležitost koupit si tento projekt v raném stádiu, a profitovat tak z jeho očekávaného budoucího růstu nájemného a kapitálové hodnoty. 

Prodávající očekává, že příjmy z pronájmu spojené s touto nemovitostí porostou v příštích 5 letech přibližně o 15 % ročně.

Stejně tak se očekává, že kapitálová hodnota se ve stejném období zvýší o cca 15 %, a to i za předpokladu, že širší resort bude těžit z úspěšně dokončených developerských prací a zralosti značky resortu.

Výsledná očekávaná IRR (čistý roční výnos po odečtení odhadovaných daňových závazků) se očekává ve výši přibližně 8,2 % za předpokladu úspěšného odchodu v cílové době držení 5 let. 

Všechny zrekonstruované apartmány a budovy jsou plně přizpůsobeny a povoleny pro krátkodobé rekreační využití a resort těží z povolení k provozu jako turistické středisko (podle označení T2 územního plánu. 

Celkem se jedná o 34 zrekonstruovaných apartmánů o rozloze od 30 do 76 m2. Dalších 36 apartmánů bude dokončeno do léta 2024. 

8.20 %
Roční výnos
5 let
Délka investice
100 €
Minimální investice

Zjistit více

Již máte účet? Přihlásit se

Registrace1min
Získáte přístup k investování a prohlížení důvěrných dokumentů

Ověření identity10 min
Musíme ověřit Vaši totožnost

Vyplnění investorského dotazníku5 min
Kontrola zákonných požadavků

Objednávka3 min
Vyberte počet podílů a potvrďte objednávku

Převod prostředků2 min
Jednoduše pomocí bankovního převodu

Dokumenty

Informační prospekt

Whitepaper

Obchodní podmínky

Finanční dokumenty a detailní informace jsou přístupné zde.

Investujte do atraktivní nemovitosti, která přinese ještě atraktivnější příjmy

Zhodnoťte svou investici díky crowd-owningu. Snadno a bezpečně díky InvestBay.

Další příležitosti

Exclusive Green Resort Zelena Punta

Exclusive Green Resort Zelena Punta

Royal Marbella Golf Resort 2

Royal Marbella Golf Resort 2