Jak založit účet a investovat?

Založením účtu získáte

Možnost investovat již od
100 Eur

Zajištění zápisem v
katastru nemovitostí

Dva druhy výnosů
z nájmu i z prodeje

Ideální investiční horizont
od 5 let

Bezstarostné vlastnictví - nákup, provoz i prodej obstaráme my

Investici do nemovitostí 
bez zastropovaného výnosu


První investice do 5 minut

Založení účtu

Pro založení účtu potřebujete zadat jen své jméno a e-mailovou adresu. Na ni Vám pošleme ověřovací odkaz a hned budete mít přístup do investičního portálu.


První nákup s ověřením totožnosti

Po výběru projektu a výše investice potvrdíte objednávku a rovnou ověříme Vaši totožnost. Stačí k tomu 2 doklady totožnosti a mobilní telefon. Vše zabere okolo 5 minut.


Platba bankovním převodem

Nyní zaplatíte pohodlně pomocí QR kódu z libovolné české banky. Párování platby je v řádu hodin a na účet, ze kterého investujete, budeme následně vyplácet výnosy z nemovitosti.

Založení účtu

Pokud ještě nemáte účet, musíte si ho nejprve založit. Stačí zadat svou e-mailovou adresu a skutečné jméno. Ujistěte se, že jste uvedli své přesné jméno tak, jak je registrováno ve vaší bance (včetně křestního jména).

Druhá polovina registrace je důležitá především z hlediska potvrzení smluvních podmínek a zásad ochrany osobních údajů. 

Systém vám po stisknutí tlačítka "potvrdit" zašle jednorázový ověřovací kód (link) na vámi zadanou e-mailovou adresu. Někdy se může stát, že vám přijde do složky nevyžádané pošty, takže pokud vám nic nepřijde, zkontrolujte si složku nevyžádané pošty.

Portál, nákup a platba

Orientace v portálu

Portál je připraven pro pevná zařízení a notebooky. V současné době není responzivní a nabízí základní funkcionalitu pro výběr, nákup a správu investice. V pravém horním rohu najdete odhlašovací tlačítko, informace o uživateli (jméno a příjmení), které slouží jako vstup do ověření totožnosti a také volbu jazyka (Čeština / Angličtina).

Vstupní obrazovka je na záložce Aktivní projekty, kde vidíte investiční příležitosti, které jsou v daném čase otevřené k investování.  V této záložce najdete rychlou volbu pro vstup do výběru výše investice (Koupit) a nebo vstup na detail daného projektu (Podrobnosti).

Dalšími záložkami jsou Moje portfolio (na začátku je záložka prázdná, ale jakmile si rezervujete nebo nakoupíte svůj první podíl, bude evidován zde), Novinky / Aktualizace, Smlouvy / Dokumenty, Hlasování / Setkání a jako poslední Nastavení (zde uvidíte možnost změny hesla a také nastavení dvoufaktorového přihlášení).


Investice - nákup

Pokud je projekt aktivní (otevřen pro investory), najdete na jeho kartě podrobnosti (fotky, popis, přílohy ke stažení), které Vám pomohou v rozhodování, zda je investice vhodná pro Vás. Dále můžete pokračovat na Začít investovat.

Následující obrazovka poskytuje základní informace o stavu investice do tohoto projektu. Důležitým číslem je počet volných podílů k investování. Každá příležitost má pevně daný počet podílů a pokud se některý z nich prodá, nebo je rezervován (čeká na zaplacení) z nabídky se stáhne. Nikdy tedy nemůžete koupit více podílů, než je k dispozici. Všechny podíly jsou ve stejné hodnotě a výši investice tedy ovlivníte jejich počtem. Dalším krokem je kliknutí na tlačítko Odeslat žádost o koupi akcií.

Nyní je třeba "podepsat" objednávku. Všechna data se vloží ze systému a na Vás bude jen ji podepsat - buďto v podpisovém poli, nebo pomocí přednastavených podpisů.

Pokud ještě nemáte ověřenou totožnost, systém Vás na ověření přesměruje. Pokdu již ověření jste, otevře se Vám rovnou platební brána.


Ověření totožnosti

Ověření totožnosti provádíme skrze prověřený systém SumSub a stačí jej absolvovat jen u první objednávky. Nejdříve se dozvíte, co Vás čeká a pokud máte všechny doklady po ruce, tak celý proces trvá jen jednotky minut. 

Nejdříve je třeba vložit jméno, příjmení a rodné číslo pro ověření v registrech. Dalším krokem je ověření Vaší adresy - buď můžete vložit nějaký dokument, kde vedle jména a příjmení je uvedena i Vaše adresa, nebo je dobré nechat  systém zjistit Vaši polohu.  Stačí si aktivovat polohové služby a povolit Vašemu prohlížeči toto zjišťovat, nemusíte se dále o nic starat. Na Apple zařízeních to bývá trošku složitější, ale vše můžete povolit v Nastavení-soukromí (viz návod zde).

Nyní vyfotíte na mobilu nebo přímo pomocí kamery zařízení první doklad totožnosti - občanský průkaz, který nejdříve nafotíte z přední a pak zadní strany. Volba druhého dokladu je mezi řidičským průkazem a cestovním pasem. Ujistěte se, že jsou fotky čitelné a pokračujte na ověření mobilního telefonu.

Na zadané číslo Vám systém pošle SMS s autorizačním kódem.

Poslední části je AML (Anti Money Laundering ) dotazník. Po jeho odeslání se zobrazí stav Vaší žádosti - přesně tedy víte, jakou částí Vašich dat se nyní systém zabývá. V jednotkách sekund obvykle dojde k Vašemu ověření.

Po Vašem ověření můžete pokračovat ve Vaší objednávce - tedy nejlépe přejít na záložku Moje portfolio a kliknout na Platba.


Platba

Platbu provedete skrze prostředí platební brány Payout. Ta pro Vaši objednávku vygeneruje QR kód, který snadno nascanujete ve svém mobilním bankovnictvím. Každá tuzemská banka si s takovým úkolem poradí.

Pokud se chystáte zaplatit ze zahraničí, přejděte do záložky Podrobnosti - zde najdete IBAN a další identifikátory pro Vaši platbu.

Na Vaši platbu počkáme až 3 pracovní dny - párování plateb probíhá několikrát denně, nejpozději do následujícího pracovního dne. Jakmile tedy QR kód nebo podrobnosti k platbě už nepotřebujete (máte zaplaceno), můžete se vrátit do portálu tlačítkem pro návrat do e-shopu.

Nyní se ocitnete v záložce Moje portfolio a svoji objednávku vidíte jako čekající. Nic dalšího netřeba a ke spárování objednávky a platby dojde automaticky, o čemž Vás budeme informovat e-mailem. Po zaplacení prosím platbu již nerušte - měli bychom problémy s párováním Vaší platby a navíc bychom rezervované podíly vrátili zpět do nabídky.